Domowe sposoby na zadbane dłonie.

Dłonie to nasza wizytówka – są tego świadome wszystkie panie! Niestety zima to teki niesprzyjający czas, kiedy to ręce nam pierzchną, skóra pęka, jest zaczerwieniona i sucha. Wszystko przez mróz i wiatr na dworze oraz suche powietrze w pomieszczeniach. Wiele kremów do rąk i balsamów skutecznych latem, teraz okazuje się mało skuteczna.

Na szczęście mamy, parę wypróbowanych domowych sposobów na to aby nasze dłonie odzyskały gładkość i piękny wygląd.

Skuteczna jest maseczka z miodu. Należy zmieszać łyżkę stołową miodu z łyżeczką gęstego kremu lub masła shea i nałożyć grubą warstwę, tak przyrządzonej maski, na dłonie. Rozmasować, aby się dobrze wchłonęła i zostawić na dłoniach na godzinę. Po upływie czasu zmyć letnia wodą bez mydła.

Następny domowy sposób to olejowa kąpiel. Należy wlać trzy łyżki oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron czy kokosowego, do miski z ciepłą wodą, dodać łyżkę miodu i moczyć dłonie przez dziesięć minut. Delikatnie osuszyć ręcznikiem i nałożyć krem odżywczy.

Stary ale skuteczny sposób to sporządzenie mlecznego kremu. Składniki to sto mililitrów podgrzanego mleka, łyżka miodu i sok z połowy cytryny. Powstanie emulsja, która z powodzeniem zastąpi krem do rąk.

Może Ci się również spodoba